• Prednášky - dopravná výchova

• Dňa 8.6. sa v našej škole konali pre žiakov I. stupňa prednášky zamerané na dopravnú výchovu. Žiaci sa dozvedeli nové a dôležité informácie najmä čo sa týka ich bezpečnosti a opatrnosti na cestách. Prváci obdržali i pracovné zošity k danej problematike. Za uskutočnenie prednášok patrí poďakovanie príslušníkom PZ v Čadci, najmä p. Čamborovi.

• Vrátenie kníh do školskej knižnice

• Milí rodičia a žiaci,

vzhľadom k blížiacemu sa koncu šk. roka Vás poprosíme o vrátenie všetkých kníh zapožičaných zo školskej knižnice. Ďakujeme za porozumenie.

• O včelárstve a o spracovaní včelích produktov

• V utorok 7.6. sa konala v triedach 6. ročníka zaujímavá akcia, ktorá sa týkala usilovných, pre náš svet tak dôležitých včiel. Prednášku spolu s tvorivým workshopom si užili šiestaci vďaka p. Mgr. M. Slovákovi zo Základnej organizácie slovenského zväzu včelárov v Čadci. Ten ich aspoň sčasti zasvätil do tajov života včiel, naozaj pútavým a podrobným rozprávaním a vysvetľovaním, doplneným množstvom názorných ukážok. Časový priestor dovolil žiakom vyskúšať si odlievanie z včelieho vosku, taktiež výrobu sviečok. Akcia sa konala pod záštitou Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci a mala naozaj veľký ohlas. Ďakujeme za Váš čas a ochotu, p. Slovák a tešíme sa na ďalšie stretnutia. :)

• Svetový deň životného prostredia

• 5. júna si pripomíname Svetový deň životného prostredia. Pri tejto príležitosti triedy 2.A, 2.B, 3.A, 3.B, 4.A a 4.B boli s tr. p. uč. v prírode nielen pokochať sa jej krásami, ale i urobiť poriadok vyzbieraním odpadkov. Šikovné deti nemali problém naplniť vrecia odpadom!

• Exkurzia na farme v Rakovej - I.A, I.B

• Žiaci I.A a I.B sa v piatok 3.6. vybrali na farmu v Rakovej. Popozerali si zvieratká, dozvedeli sa zaujímavosti o ich chove a mali i možnosť ochutnať výborné mliečne výrobky. Deťom i tr. p. uč. sa akcia veľmi páčila. :)

• Školský ples - II. stupeň

• Dňa 3.6. 2022 sa v našej škole konal školský ples, ktorý si deviataci pomenovali absolventský a ktorý bol v duchu ich rozlúčky so základnou školou. V rámci príprav na ples nechýbala príprava pozvánok, výzdoby a programu. Ples sa tradične i tentokrát začal úvodným slávnostným valčíkom, ktorý zatancovali deviataci. Slávnostné oblečenie dievčat i chlapcov, nielen deviatakov, podtrhlo výnimočnosť slávnosti. K tancu nebolo treba nikoho vyzývať, každý si s chuťou "zaskákal" :)), dokonca bola možnosť i zasúťažiť si. Opäť sa volil kráľ a kráľovná plesu, ktorými sa stali Adam Buček z 8.A a Simona Mária Gulčíková z 5.A triedy. Blahoželáme!!! Máme za sebou super školskú akciu, ktorej tradícia veríme, že pretrvá i do ďalších rokov.

• Rozprávkový hrad

• Deti z III. a IV. oddelenia ŠKD sa zúčastnili na filmovom predstavení v priestoroch obecnej knižnice, kde im bola premietnutá rozprávka "Dračia krajina".  Po návrate z knižnice si deti draky aj nakreslili. No a keďže boli v rozprávkovej nálade, zhotovili si i pekný hrad, okolo ktorého možno tie draky raz budú lietať.

• Tvorivé tvorenie v ŠKD

• Pod šikovnými rúčkami družinárov v III. odd. rozkvitli papierové kvety, ktoré sa samé polievajú z krhličiek. A na rozkvitnutých konárikoch sa rozštebotali vtáčiky. Môžete sa prísť započúvať :)).

• Deň detí v ŠKD - III. a IV. odd.

• Báseň k MDD

V každom z nás je krásne dieťa,

a to dieťa povedie ťa,

do krajiny snov,

kde je život hrou,

Darujme si v tento deň,

s láskou aspoň jeden sen.

• Ocenenia žiakov vo výtvarnej súťaži

• Dnes našu školu navštívili príslušníci Okresného riaditeľstva HaZZ z Čadce, aby odovzdali ocenenia a diplomy žiakom za ich úspešné zapojenie sa do výtvarnej súťaže. Ceny boli udelené jednotlivcom - Anetke Počovej a Sofii Kroupovej zo 4.B triedy i kolektívu triedy 5.B. Najúspešnejšie umiestnenie - 2. miesto v okresnom kole získala talentovaná žiačka 7.B triedy - Terezka Roštárová. Jej práca bola poslaná do celoslovenského kola. Blahoželáme!!!

• Netradičná hodina THD v 9.B

• V rámci vyuč. hodiny Techniky sa zúčastnili žiaci 9.B triedy na prednáške v CVČ Rakovej na tému: Starostlivosť o pleť a vlasy v čase dospievania. Ďakujeme p. Mgr. M. Hanuliakovej.