• Deň komplimentov

• Vedeli ste, že 24. január je medzinárodný deň komplimentov? Na to, aby sme nejaký kompliment niekomu povedali, nemusíme samozrejme čakať dlhý rok na tento konkrétny deň, no my sme sa naň sústredili trošku viac. Každá trieda si urobila svoj "záznam" komplimentov :). Vraj to nebolo ťažké, nielen kompliment povedať, ale i napísať.

• Zdravé zúbky - prednáška pre 1.A a 1.B

• V stredu 25.1. prišla na pozvanie k našim prvákom pracovníčka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Čadci, aby žiakom porozprávala o starostlivosti o chrup. Ďakujeme :).

• Vychádzka a snehostrašidlo - ŠKD I. odd.

• I keď je táto zima veľmi skúpa na snehovú nádielku, podarilo sa nám na vychádzke pri potoku postaviť nášho snehuliaka, či skôr možno snehové strašidielko. Aj napriek tomu sa z neho tešili deti z I. oddelenia ŠKD.

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 19.1. 2023 sa konalo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovali v kategóriách 1A Filip Čudek a 1B Martin Čudek. Obaja chlapci sa stali úspešnými riešiteľmi, Filip bol dokonca medzi prvými piatimi najlepšími v celom okrese!

Chlapcom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy, taktiež p. uč. Mgr. J. Polepšekovej a p. RŠ Mgr. M. Krenželákovej za prípravu žiakov.

• Deň dvojičiek

• V rámci projektu Hrdá škola sme plnili ďalšie zadanie - tentokrát to bol deň dvojičiek. A tak okrem tých "pravých" súrodeneckých dvojičiek ste mali možnosť v našej škole vo štvrtok 19.1. vidieť podozrivo viac detí, ktoré boli rovnaké aspoň oblečením. I tento deň sme si užili :)).

• Súťaž o najoriginálnejšiu pokladničku

• I tento rok bola šk. koordinátorom finančnej gramotnosti v našej škole p. uč. Mgr. M. Bzdilíkovou vyhlásená súťaž o najoriginálnejšiu pokladničku. Žiaci nosili na výstavku pokladničky vyrobené z rôznych materiálov... zábavné, praktické, farebné, veľké i malé :)). Tvorivosť sa skutočne prejavila naplno. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili i za Váš čas, milí rodičia :). V tajnom hlasovaní boli určené tie "naj", ktoré sa najviac páčili a boli aj ocenené:

I. Kategória:

1. miesto: Peter Surovka 2.A

2. miesto: Mário Havlíček 1.A

3. miesto: Adrián Ľuptovec 2.A

II. Kategória:

1. miesto: Lukáš Fojtík 4.B

2. miesto: Maxim Kotuľa 5.A

3. miesto: Michaela Završanová 4.A, Šimon Strýček 5.A

• Ozdob si svoj vianočný stromček

• V decembri 2022 sme sa zapojili do II. ročníka súťaže s názvom Ozdob si svoj vianočný stromček, ktorú vyhlásilo CVČ v Rakovej. Tohtoročné zadanie bolo: ozdobiť vianočný stromček vlastnoručne vyrobenými vločkami alebo hviezdičkami z recyklovaných materiálov. Stromčeky zdobili všetky školy a škôlky nachádzajúce sa v obci a boli vystavené na Námestí J. Palárika v Rakovej. V súťaži sme získali III. miesto. Ďakujeme za podporu v hlasovaní :).

• Milí rodičia a žiaci,

prajeme Vám do nového roku 2023 veľa zdravia, lásky, šťastia, úspechov, radosti a spokojnosti. Zároveň oznamujeme, že nástup do školy po vianočných prázdninách je v pondelok 9. januára 2023. Užite si v rodinnej pohode ešte zvyšok sviatočných chvíľ.

• Oznam - školská jedáleň

• Oznamujeme rodičom stravníkov školskej jedálne, že od 1.1. 2023 sa mení výška stravného a to:

Prechod na 3. finančné pásmo A na nákup potravín na jedno jedlo podľa vekových kategórií stravníkov s účinnosťou od 1.1. 2023 vo výške:

1. stupeň: 2,04 Eur/ na 1 dieťa

2. stupeň: 2,24 Eur/ na 1 dieťa

Prechod na 3. finančné pásmo B na nákup potravín na jedno jedlo podľa vekových kategórií stravníkov s účinnosťou od 1.1. 2023 vo výške:

Pre stravovanie cudzích stravníkov: 3,66 Eur

Ďakujeme za porozumenie.