• Slávnostné otvorenie šk. r. 2023/ 2024

• Milí žiaci a rodičia,

veríme, že ste naplno využili prázdninový čas na oddych a na získanie množstva pekných zážitkov.

Oznamujeme, že v pondelok 04. septembra 2023 o 08:00 hod. bude v kostole v Rakovej školská sv. omša, o 09:00 hod. sa uskutoční slávnostné otvorenie nového šk. roka pred hlavnou budovou našej školy (v prípade priaznivého počasia). Žiaci v tento deň do tried nepôjdu (okrem prvákov) a dostanú informácie na ďalšie dni od svojich tr. p. uč.

Tešíme sa na Vás!

• Zápis do ŠKD

• Milí rodičia,

zápis do školského klubu detí (teda do družiny) prebehne v hlavnej budove školy ešte na konci prázdnin v dňoch 24. 8. 2023 (štvrtok) v čase od 14:00 hod do 17:00 hod a 25. 8. 2023 (piatok) v čase od 9:00 hod do 12:00 hod.

Vzhľadom na obmedzený počet žiakov v jednotlivých oddeleniach školského klubu detí budú prednostne prijatí žiaci, ktorí budú v školskom roku 2023/2024 navštevovať prvý, druhý a tretí ročník.

Žiakmi štvrtého ročníka budú len doplnené voľné miesta podľa naliehavosti umiestnenia žiakov.

Oznam platí aj pre žiakov z elokovaného pracoviska v Trstenej (aj pre nich bude prebiehať zápis do ŠKD v hlavnej budove školy, nie v elokovanom pracovisku).

Ďakujeme za porozumenie a tešíme sa na Vás,

vedenie školy a pani vychovávateľky!

• Príprava šk. pomôcok

• Milí rodičia,

zrejme už rozmýšľate nad nákupom šk. pomôcok pre svoje školopovinné deti do ďalšieho šk. roka. Máme opäť pre vás zopár dobrých rád:

• Rodičom prvákov odporúčame prečítať si informácie na šk. stránke v hornom menu pod názvom O škole - Zápis do prvého ročníka, kde nájdete sumár najdôležitejších odporúčaní, praktických rád pri výbere a nákupe šk. pomôcok.
            • Taktiež už tradične zverejňujeme zoznam zošitov pre žiakov: zosity_23-24.docx
            • Opäť nie je nutné individuálne kupovať výkresy a farebné papiere /zakúpi škola, poplatok oznámime v úvode šk. roka/.
            • Čo sa týka vhodnej športovej obuvi do priestorov telocvične a rozcvičovne, je potrebné kupovať halovú obuv /žltohnedá podrážka zo surovej gumy/, je dobré mať k dispozícii ešte jedny športové tenisky na cvičenie vonku v areáli školy.

Prajeme všetkým ešte pekné letné oddychové dni :)).