• Hviezdoslavov Kubín

• V piatok 26. januára sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Vo všetkých troch kategóriách sa zúčastnilo vyše 40 žiakov z našej školy.

Výsledky  :

1. neudelené

2. Filip Hažík, 8.B

3. Kamila Streličáková, 7.A

Víťazi v jednotlivých kategóriách budú reprezentovať našu školu na obvodnom kole v Turzovke. Držíme im palce!

Všetkým zúčastneným recitátorom ďakujeme za pekný umelecký zážitok!

• Karneval v ŠKD

• Zabavme sa spolu v ŠKD

Na známosť sa dáva, že v našom školskom klube detí sa chystá fašiangová sláva pre všetky deti ŠKD.

Karneval ve školce - Oficiální stránky MŠ Valašské Klobouky

KEDY: 05.02.2024 (PONDELOK)

ČAS: 13:30 hod.- 15:30 hod.

KDE: v priestoroch telocvične

KAŽDÝ SI PRINESTE : Originálne kostýmy a kopec dobrej nálady.

TEŠÍME SA NA VÁS,

VAŠE PANI VYCHOVÁVATEĽKY!!!

• Staroveké Grécko očami šiestakov

• Počas vianočných prázdnin si žiaci 6. ročníka upevňovali vedomosti pred polročným skúšaním zo starovekého Grécka. Žiaci vytvorili nádherné 3D modely z gréckych dejín od Aténskej akropoly po minojskú keramiku. Potom na vyučovacích hodinách dejepisu s p. učiteľom Mgr. M. Dúžikom predstavili zaujímavosti svojich diel svojim spolužiakom.

• Školské kolo geografickej olympiády

• V piatok 19.1. 2024 sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. Zúčastnilo sa na nej 5 žiakov. Všetci boli úspešnými riešiteľmi a postupujú do okresného kola. Žiakom prajeme veľa úspechov. Organizačne olympiádu zabezpečil p. uč. Mgr. M. Dúžik. Ďakujeme :).

• Výsledky informatickej súťaže I- BOBOR, Všetkovedko

• Pred polročným hodnotením práce žiakov je potrebné pochváliť žiakov 1. stupňa za zapájanie sa do celoslovenských súťaží I - BOBOR a Všetkovedko a tým aj za reprezentáciu našej školy. Tu sú naši najšikovnejší žiaci:

Úspešní riešitelia  =  diplomy:

V kategórii Drobci súťažilo 25 927 súťažiacich, úspešných riešiteľov je 6 768 (26,10%).

1. Marcel Tomčala  -  3.B

2. Mário Havliček    -  2.A

3. Natália Gulčíková  -  3.B, Sebastián Bukovan  -  2.A

V kategórii Bobríci súťažilo 33 254 súťažiacich, úspešných riešiteľov je 14 941 (44,93%).

1. Lenka Strýčková   -  4.A

2. Natália Gulčíková   - 4.A

3. Alžbeta Serafínová – 4.A

Úspešní riešitelia v tejto kategórii, 5. ročník:

1. Ela Olešňaniková  - 5.A

2. Jerguš Valárik        - 5.B

VÝSLEDKY VEDOMOSTNEJ SÚŤAŽE VŠETKOVEDKO:

Súťaž je obľúbená, u niektorých detí sa stala tradíciou. Otázky boli veľmi zaujímavé. Deti si precvičili čítanie s porozumením, ale aj logické myslenie.

Pekne zabojovali:

V kategórii VŠETKOVEDKO 2 :

1. Sebastián Bukovan  -  2.A

2. Mário Havliček, Martina Strýčková  -  2.A

3. Tamara Turiaková    -  2.B

V kategórii VŠETKOVEDKO 3 :

1. Marcel Tomčala       -  3.B

2. Nina Kamenišťáková -3.A

3. Jakub Maják               - 3.A

V kategórii VŠETKOVEDKO 4 :

1. Lenka Strýčková          -  4.A

2. Alžbeta Serafínová      -  4.A

3. Filip Badura                  -  4.B

Za organizačné zabezpečenie oboch súťaží bola zodpovedná p. uč. Mgr. M. Slezáková. Ďakujeme :).

• Pozvánka do VŠESTRANNEJ POHYBOVEJ PRÍPRAVY

• Vážení rodičia.

Dovoľte, aby sme vám ponúkli možnosť voľnočasovej aktivity pre 2. polrok aktuálneho školského roka, ktorý pre naše deti organizuje Kysucký šport, o. z.. Projekt zameraný na komplexú pohybovú prípravu detí prvého a druhého stupňa ponúka širokú škálu pohybových možností.

VŠESTRANNÁ POHYBOVÁ PRÍPRAVA zaknihovala v 1. polroku zaujímavé výsledky. Pod taktovkou kysuckých trénerov, tréneriek a ambasádorov projektu (Dominik Klimek a Aneta Tichá) ich zverenci a zverenkyne zabehli stovky kilometrov, zahrali sa desiatky pohybových hier a pridali množstvo posilňovacích cvičení a gymnastiky a to všetko hravou formou zábavy.

Do budovania pevných základov nielen fyzického, ale aj mentálneho zdravia dnes pozývajú ďalšie deti. Oficiálny termín prihlásenia sa je do 2. februára 2024. Všestranná pohybová príprava prebieha v našej telocvični každý štvrtok od 13:30 h do 15.00 h.

Pokiaľ máte záujem o informácie, alebo registráciu zavolajte na +421 951 358 572, alebo vyhľadajte stránku www.vsestranna.sk, kde sa dozviete niečo o filozofii projektu, jeho cenu, kontakt a tiež spôsob registrácie.

• Olympiáda z ANJ - okresné kolo

• V stredu 17.1. sa uskutočnilo okresné kolo olympiády v ANJ. Našu školu reprezentovali: Filip Čudek zo 7.A triedy a Karolína Pavlíková z 9.B triedy. Obaja boli veľmi úspešní, Filip získal krásne II. miesto vo svojej kategórii. K veľkému úspechu blahoželáme!

• Darujte nám 2% z daní

• Vážení rodičia,

budeme radi, ak nás podporíte venovaním 2 % z Vašich daní a pomôžete nám tak skvalitniť výchovno - vzdelávací proces. V prílohe prikladáme tlačivo. Za Vašu podporu Vám ďakujeme.

Vyhlasenie_2023_OZ.pdf