• Dlaň dokorán

• Akú dĺžku má ľudské dobro? Dá sa jeho hodnota vôbec odmerať? Naša škola sa zapojila do celoslovenskej výzvy pre ZŠ: "Dlaň dokorán“.

Cieľom výzvy bolo vytvorenie čo najdlhšej reťaze dobrých skutkov na Slovensku. Žiaci prvého a druhého stupňa obkreslili svoju dlaň, vystrihli a do dlane napísali svoj dobrý skutok, ktorý naozaj urobili. Z týchto „350 farebných dlaní“ sme vytvorili reťaz dlhú 35 metrov. Zapájaním sa do projektov Detského činu roka chceme i takto šíriť myšlienku dobra u detí.

• Organizácia posledných šk. dní

• Milí rodičia,

oznamujeme, že od zajtra 24.6. do stredy 29.6. budú končiť:

• žiaci I. stupňa štvrtou vyučovacou hodinou o 11:15 hod.
            • žiaci II. stupňa piatou vyučovacou hodinou o 12:10 hod.

Je naplánované:

piatok 24.6. – Aktivity v triede (I. stupeň), Účelové cvičenie (teoretická časť v triede – II. stupeň)

pondelok 27.6.  – Cvičenia v prírode (I. stupeň), Účelové cvičenie (praktická časť v prírode – II.stupeň)

ŽIADAME DAŤ DEŤOM POKRÝVKU HLAVY A ZABEZPEČIŤ DOSTATOČNÝ PITNÝ REŽIM!!!

utorok 28.6. – odovzdávanie učebníc

streda 29.6. – preberanie učebníc do ďalšieho ročníka

štvrtok 30.6. – slávnostné ukončenie šk. roka

• Šk. výlet 5. ročník

• Po prváčikoch sa do areálu zdravia ‘Pod hríbom’ vybrali aj žiaci 5.A a 5.B. Počasie im prialo, a tak si užili dopoludnie plné športu a zábavy, deň zakončili koncoročnou opekačkou :-). Výlet organizovali tr. p. uč. Mgr. J. Polepšeková, Mgr. M. Dúžik.

• Projekty MAT 7.B - banky

• Žiaci zo 7.B sa predstavili svojimi projektami, v ktorých prezentovali svoje vlastné banky. Aktivitu robili na MAT s p. uč. Mgr. J. Smažákovou.

• Deň otcov - I. odd. ŠKD

• Otecka mám veľmi rád,

je môj dobrý kamarát.

Hráme sa i smejeme,

veľa spolu šantíme.

Často chodí do roboty

a kupuje nám dobroty.

Želanie len jedno mám,

vráť sa zdravý z práce k nám.

• Prváci na šk. výlete

• Prváčence majú svoj prvý šk. výlet za sebou! Nieže by im bolo zima, keď si zakúrili v krbe, ale chceli si pochutiť na šťavnatých špekačkách :))). Opekačku i celé športové dopoludnie prežili v rodnej Rakovej v areáli zdravia "Pod Hríbom" ako inak - s tr. p. uč. Mgr. M. Bzdilíkovou a Mgr. M. Stolárikovou.

• Šk. jedáleň - dôležitý oznam

• Oznamujeme našim všetkým stravníkom, že stravovanie v posledný deň šk. r. - 30.6. 2022 bude prebiehať od 10:15 - 12:15 hod. Kto nemá záujem o stravu v tento posledný deň, nech sa odhlási do 29.6. 2022. Do obedárov sa jedlo nebude vydávať. Zároveň žiadame všetkých stravníkov, aby si dorovnali nedoplatky na stravnom!!! Ďakujeme za porozumenie. Vedúca ŠJ Mgr. K. Karlová.

• Šk. výlet 3.A a 3.B

• Pekné počasie tretiaci využili na uskutočnenie šk. výletu. So svojimi tr. p. uč. -Mgr. M. Truchlou a Mgr. E. Vojtečkovou sa vybrali do Čadce. Navštívili kino v Kultúrnom dome, kde im bol premietnutý film o hasičke Georgíne s názvom Nezlomná. Stihli sa zastaviť aj v Kysuckom múzeu, kde pre nich čakali zaujímavé aktivity. Deťom sa páčilo :).

• Aktivity v rámci prevencie 8. a 9. ročník

• V rámci projektu Prevencia nenávistných a extrémistických prejavov v školskom prostredí našim ôsmakom a deviatakom dnes pán Mgr. Pavol Struhár, PhD. z Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne prednášal a urobil workshop. Žiaci pracovali v skupinách na rôznych modelových prípadoch.

Za vyslovené príklady a na to nadväzujúce rady veľmi pekne ďakujeme.

• ZUŠ - zápis pre šk. rok 2022/ 23

• Základná umelecká škola Jozefa Potočára v Čadci

Elokované pracovisko Raková

Oznamuje zápis žiakov

pre školský rok 2022-2023

16. júna 2022 (štvrtok)

od 13:00 – 16:30 hod.

V budove ZŠ Milana Mravca Raková

Vyučovanie bude prebiehať v priestoroch ZŠ M. Mravca Raková

Možnosti štúdia na hudobné nástroje:

klavír, spev, gitara, husle, flauta, heligónka, akordeón

K zápisu je potrebné vypísať elektronickú prihlášku na web stránke školy.

• Šk. výlet 8.B. 9.A

• Športové zážitky načerpali žiaci 8.B a 9.A triedy spolu s tr. p. uč. Mgr. M. Pohančeníkovou a Mgr. A. Poljakovou na šk. výlete. Zostali verní kysuckej prírode a využili areál zdravia "Pod hríbom" v Rakovej. Samozrejme nechýbala opekačka a kopec dobrej nálady :).

• Šk. výlet 8.A, 6.A, 6.B

• Za peknými zážitkami zo šk. výletu si vyšliapali žiaci 8.A, 6.A a 6.B triedy spolu s tr. p. uč. Dc. A. Kubalíkovou, Mgr. S. Šadibolovou a Mgr. P. Mravcovou na horskú chatu Kmínek na Makove. Pekná príroda, taktiež pekné prostredie chaty a k tomu vhodné počasie na turistiku splnili očakávania.