• Martin na bielom koni

Martin cvála na koníčku.

To zas bude smiech,

keď prinesie sneh.

Biele koníky aj Martina tvorili deti z I. oddelenia ŠKD.

• Aktivity v školskej knižnici

• V rámci Medzinárodného dňa školských knižníc sa všetky oddelenia ŠKD zúčastnili zaujímavých aktivít v školskej knižnici. Zároveň naši prváčikovia boli slávnostne pasovaní za čitateľov knižnice. Odnášali si nielen vypožičané knižky a medaily, ale aj kopec nových skúseností a zážitkov, o ktoré sa postarali p. uč. Mgr. M. Golisová a Mgr. M. Stoláriková. Ďakujeme :)).

• Aktivity v III. odd. ŠKD - september, október

• Veselú mám kamarátku,

sukničku vždy nosí krátku.

Azda zbiera stromom listy,

konáre im smelo čistí.

Opreteky s vetrom lieta,

šiel by s ňou aj na kraj sveta.

Zaspievam jej večer pieseň,

prezradím vám, je to jeseň.

• Milí rodičia,

oznamujeme Vám, že dňa 16.11. 2022 (streda) o 16:00 hod. sa bude konať v hlavnej budove školy plenárne ZR. Po skončení bude nasledovať triedne ZR.

Zároveň oznamujeme, že v piatok 18.11. 2022 RŠ poskytuje žiakom podľa §150 ods. 5 zákona 245/2008 Z.z. (školský zákon) riaditeľské voľno.

Ďakujeme za porozumenie.

• ŠKD IV. odd.

• V IV. oddelení ŠKD rozvoniavala káva. Žiaci vyrábali kávové srdiečka pre svojich starkých a starké. Treba však využiť i posledné hrejivé lúče jesenného slniečka, a preto povyťahovali žiaci semafor, dopravné značky, kolobežky a zopakovali si základné pravidlá cestnej premávky.

• Exkurzia do Kysuckej hvezdárne 4. ročník, 3.C

• V stredu po jesenných prázdninách sa uskutočnila exkurzia do Kysuckej hvezdárne v Kysuckom Novom Meste. Žiaci 4. ročníka a 3.C mali možnosť vypočuť si prednášku o slnečnej sústave, pozrieť si priestory hvezdárne aj pod kupolou, kde je umiestnený špeciálny ďalekohľad, odvážili sa na vesmírnej váhe, videli slnečné hodiny a určili na nich aktuálny čas. Dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií, samozrejme, nechýbal ani nákup suvenírov :).