• Slávik Slovenska - okresné kolo

• V okresnom kole speváckej súťaže ľudovej piesne Slávik Slovenska našu školu reprezentovala Terezka Anna Gulčíková zo 7.B triedy, ktorá si vyspievala krásne 3. miesto. K veľkému úspechu jej blahoželáme a ďakujeme p. vychovávateľke D. Kurkovej za jej prípravu.

• Ja a divadlo - vyhodnotenie

• V rámci Palárikovej Rakovej sa žiaci zapájajú do literárnej i výtvarnej súťaži s názvom Ja a divadlo. V nedeľu 8.5. v KD J. Palárika bolo vyhodnotenie súťaže a získali sme niektoré z ocenení:

Výtvarná časť:

Kategória I. stupeň:

1. miesto: kolektív detí Trstená "Strom plný kvetov"

2. miesto: Lenka Strýčková 2.A "Šuhaj"

3. miesto: Lucka Grešáková a Nelka Krkošková 4.A - krúžok CVČ Výtvarní umelci

Kategória II. stupeň:

1. miesto: Pavlína Kubincová a Natália Kajánková - 9.A "Pán a pani"

Kategória priestorové práce:

3. miesto: Pavlína Prachniarová a Katarína Goralková - 6.A "Koloseum"

Literárna časť:

3. miesto: Karolína Pohančeníková - 5.A "Ja a divadlo"

VÝHERCOM GRATULUJEME! Ďakujeme CVČ za pekné ceny!

• Prednášky z RÚVZ

• Dnes sa v škole uskutočnili prednášky pre žiakov 7. ročníka na tému: Látkové a nelátkové závislosti. Po dlhšom čase nám opäť situácia dovolila nadviazať spoluprácu s RÚVZ v Čadci a na pôde našej školy sme privítali p. Gerátovú, ktorá siedmakom pútavo a zaujímavo prednášala o nástrahách, dopadoch a úskaliach mnohých závislostí. Žiaci pozorne počúvali a dozvedeli sa mnoho informácií, ktoré pevne veríme, že využijú vo svoj prospech. Ďakujeme!

• Ako sme si vyrábali náramky z kože

• Do tajov remenárskej výroby pod záštitou Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci prišiel siedmakov zasvätiť p. Marek Stráňavský. Pod jeho vedením si žiaci v tejto tvorivej dielni vlastnoručne vyrobili kožený náramok a zoznámili sa s niektorými technikami spracovania kože. Chvíľami to vyzeralo, že spadne škola od toľkého búchania kladivami, no našťastie škola stojí naďalej a prežili aj všetky prsty siedmakov :)). No a výsledok stál za to! Siedmaci vyrobili naozaj krásne náramky! Ďakujeme za tvorivé dopoludnie a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

• Futbalové víťazstvo - postup do okresného kola!!!

• Dňa 28.4. 2022 sa na multifunkčnom ihrisku ZŠ M. Mravca uskutočnil kvalifikačný futbalový turnaj mladších žiakov. Okrem našich futbalistov sa zápolenia zúčastnili aj žiaci zo ZŠ - Svrčinovec, Čierne, Žarec a Rázusova. Po dlhom nepríjemnom covid období futbalisti oplývali radosťou zo vzájomného súperenia, ale tiež z utužovania, či skôr obnovy svojho športového ducha. Po odohraných vzájomných zápasoch si víťazstvo na turnaji vybojovali domáci hráči, ktorí ani v jednom zápase nenašli svojho premožiteľa, čím suverénne a zaslúžene získali 1. miesto. Týmto výsledkom sme si vybojovali účasť na finálový turnaj o majstra okresu. Veľkú radosť z postupu neskrývali žiaci spoločne s p. učiteľkou Mgr. S. Šadibolovou.

• Ján Palárik na hodinách dejepisu

• Počas významného týždňa s Palárikovou Rakovou si pán učiteľ Mgr. M. Dúžik pripravil prednášku na tému Ján Palárik a jeho doba. Počas nej sa na hodinách dejepisu žiaci 8. a 9. ročníka dozvedeli o osobe Jána Palárika, o dobe bachovho absolutizmu, v ktorej Palárik žil a jeho prínose pri tvorbe Memoranda slovenského národa z roku 1861. Po prednáške žiaci vďaka tabletom a internetu vypĺňali pracovný list.

• Závislosti inak...

• Dnes sa žiaci 9.A triedy zúčastnili online diskusie s Adelou Vinczeovou a Braňom Mojsejom na tému "Závislosti inak".

• Stavanie mája

• Pokiaľ ste náhodou išli v piatok 29.4. v poobedňajších hodinách okolo našej školy, určite neušlo Vášmu uchu ani oku, že deti z ŠKD za pomoci detí z krúžku Púpavienky stavali máj. No bola to parááádna veselica!!! Hralo sa na hudobné nástroje, spievalo sa, tancovalo sa... Radosťou a veselosťou sa oslávil príchod pekného mesiaca lásky - mája. Ďakujeme p. vychovávateľkám, ktoré i takýmto spôsobom približujú deťom mladšieho školského veku zvyky a tradície, ktoré sú našim kultúrnym dedičstvom. Tie vždy boli a pevne veríme, že i naďalej zostanú súčasťou nášho života. Čo dodať...tešilo sa i slniečko na oblohe :)).

• Krúžok Výtvarní umelci

• Na krúžku ,,Výtvarní umelci” deti rozdielne stvárnili tému panelák. Kreatívni umelci premenili výkresy na umelecké diela s návrhom: paneláky očami školákov. No a samozrejme, v usmievavých panelákoch budú bývať usmievaví ľudia :)).