• Poriadok v učebni chémie

• Základná škola  Milana Mravca, 023 51 Raková  950

Pracovný poriadok v učebni chémie

(laboratórny poriadok)

1. Do učebne chémie vstupuj len za prítomností vyučujúceho.

2. Skontroluj si pracovné miesto, súpravu pomôcok a zistené nedostatky ihneď oznám vyučujúcemu.

3. Preštuduj si návod na prácu najmä doma v rámci prípravy na laboratórnu úlohu.

4. Pracuj podľa návodu, so spolužiakmi sa rozprávaj potichu, aby si nerušil ostatných.

5. S pridelenými pomôckami (najmä teplomermi, laboratórnymi váhami a chemikáliami) zaobchádzaj šetrne, rovnako aj so zariadením a vybavením učebne. Udržuj poriadok a čistotu.

6. Dodržuj zásady bezpečnosti pri práci, najmä pri manipulácii s elektrickým prúdom a chemikáliami.

7. Pracuj kultúrne, prípadný odpad odhadzuj do určených nádob.

8. Šetri elektrickou energiou, chemikáliami a vodou.

9. Urob potrebný záznam (protokol) o postupe a výsledkoch svojej práce.

10. Používaj pomôcky osobnej ochrany pri práci, prípadné poranenie  ihneď oznám vyučujúcemu.

11. V laboratóriu a najmä pri práci s chemikáliami je zakázané konzumovať jedlo.

12. Svoje pracovné miesto zanechaj v takom stave v akom si ho našiel.

Vypracovala: Mgr. Helena Dlhopolčeková

Schválil: Mgr. Jozef Haviar