• Poriadok školskej dielne

• Základná škola Milana Mravca, 023 51 Raková 950

Poriadok v školskej dielni

1. Do dielní môžeš vstúpiť len za prítomnosti vyučujúceho.

2. Pri praktickej činnosti sa v dielni nosí pracovné oblečenie, najčastejšie plášť.

3. Po príchode na pracovné miesto skontroluj náradie a materiál. S poškodeným náradím nepracuj!

4. Na pracovisku dodržuj zásady bezpečnosti - s náradím a materiálom manipuluj len na úrovni pracovnej plochy, teda na hoblici alebo zámočníckom stole.

5. Ak je to potrebné používaj ochranné pomôcky (rukavice, okuliare a ochranné štíty).

6. S elektrickými spotrebičmi môžeš pracovať len za dozoru vyučujúceho!

7. Ak používaš laky a moridlá, pracuj pri otvorenom okne!

8. Šetri nielen náradie a zariadenie, ale aj materiál, s ktorým pracuješ.

9. Aj malé poranenie ohlás vyučujúcemu.

10. Rozpracované výrobky označ svojím menom a ulož na určené miesto.

11. Po skončení práce urob poriadok na svojom mieste, ulož náradie a pomôcky.

12. Na záver práce si umy ruky a odlož pracovný odev.

Vypracoval: Mgr. Jozef Haviar

Schválil: Mgr. Jozef Haviar