Novinky

          • Poľovníctvo očami detí

          • S radosťou oznamujeme, že tri naše žiačky boli ocenené vo výtvarnej súťaži Poľovníctvo očami detí. Svojimi nápaditými a originálnymi výtvarnými prácami zaujali odbornú porotu a získali významné ocenenia vo svojich kategóriách. Odovzdávanie cien sa uskutočnilo za účasti predstaviteľov Obvodnej poľovníckej komory v Čadci, ktorí našim žiačkam osobne odovzdali diplomy a vecné ceny. Emmka Kužmová z 2. B získala 1. miesto v kategórii I. stupeň. Emka Gašperáková z 8. A si vybojovala 1. miesto v kategórii II. stupeň. Zojka Mydleková zo 7. A získala za svoju výtvarnú prácu špeciálnu cenu. Veľkou poctou je, že všetky tri ocenené práce budú zdobiť priestory sídla Obvodnej poľovníckej komory v Čadci. Našim úspešným žiačkam srdečne blahoželáme, ďakujeme im za vzornú reprezentáciu školy a prajeme im veľa ďalších tvorivých nápadov, radosti z tvorby a ďalších úspechov.

          • Sladké osvieženie na záver školského roka

          • Horúce piatkové dopoludnie nám spríjemnilo osvieženie v podobe čapovanej malinovky. O túto milú pozornosť sa postaralo Združenie rodičov, ktoré žiakom doprialo sladké schladenie počas horúceho letného dňa. Za organizáciu a čapovanie malinovky v škole patrí poďakovanie pani učiteľke Mgr. M. Cudrákovej. ĎAKUJEME!!!

          • Horúci deň, skvelé zážitky

          • Vo štvrtok 25. júna 2026 sa pre žiakov našej školy uskutočnili tradičné Cvičenia v prírode pre I. stupeň a Účelové cvičenie pre II. stupeň (praktickú časť). Hoci nás sprevádzalo horúce letné počasie, žiaci spolu s pedagógmi zvládli pobyt v prírode s úsmevom a odhodlaním. Prváci až štvrtáci strávili príjemné dopoludnie v areáli zdravia Pod hríbom a na ihrisku Polom v Rakovej, kde si užili pohybové aktivity, hry a spoločné chvíle na čerstvom vzduchu. Žiaci II. stupňa sa rozdelili do menších skupín a absolvovali turistické trasy s rôznou náročnosťou. Ich cieľmi boli Vartovka v Rakovej, Medvedia skala, Megoňky a pre najvytrvalejších aj Trojmedzie, kde počas vytýčenej trasy vstúpili na územie našich dvoch susediacich štátov – Poľska a Českej republiky. Spoločnými menovateľmi tohto dňa boli radosť z pohybu, prepotené tričká, červené líca, prekonávanie vlastných síl a predovšetkým výborná nálada umocnená vedomím, že letné prázdniny už klopú na dvere.Veríme, že si žiaci odniesli množstvo pekných zážitkov z pobytu v prírode. Ako si jednotlivé skupiny užívali pobyt v prírode, viac prezradia fotografie v našom fotoalbume.

          • Športový deň v Trstenej

          • Dňa 26. 6. 2026 žiaci elokovaného pracoviska strávili príjemné dopoludnie plné športu, zábavy a spoločných zážitkov. Cieľom podujatia bolo nielen podporiť pohybové aktivity, ale aj upevniť priateľské vzťahy medzi spolužiakmi a rovesníkmi. Žiaci si zmerali sily v turnaji v prehadzovanej a vo futbalovom turnaji. Okrem športových súťaží sa venovali rôznym pohybovým hrám a tvorivým aktivitám, pričom kreslili v okolí školy. Záver krásneho spoločného dopoludnia patril opekaniu špekáčok a spoločnému spevu pri ohni, ktorý vytvoril príjemnú a priateľskú atmosféru. Spoločne strávený čas priniesol deťom veľa radosti, úsmevov a nezabudnuteľných zážitkov na záver školského roka.

          • Volejbalový turnaj o pohár riaditeľky školy

          • Dňa 24. 6. 2026 sme okrem teoretickej časti účelového cvičenia stihli aj účasť na zaujímavej akcii. V našej škole sa totiž konal volejbalový turnaj o pohár riaditeľky školy. Proti sebe v jednotlivých zápasoch nastúpili 3 zmiešané družstvá – vytvorené zo žiačok a žiakov našej školy. Predvedené výkony boli naozaj perfektné! Víťazný tím mal možnosť zahrať si proti učiteľskému družstvu, no keďže sú ozaj profíci, zvíťazili aj v poslednom „exhibičnom“ zápase. Tento deň bol nielen o športových výkonoch, ale aj o dobrej nálade a predovšetkým o super atmosfére!

          • Cvičenia v prírode - Trstená

          • Dňa 25. júna 2026 sa žiaci elokovaného pracoviska Trstená zúčastnili Cvičenia v prírode. Trasa ich viedla na multifunkčné ihrisko Korcháň, kde strávili príjemný deň plný pohybu a športových aktivít. Spoločne si zahrali futbal, rôzne pohybové hry a vyskúšali si aj skákanie na švihadlách. Počas celého dňa panovala výborná nálada a žiaci si užili pobyt na čerstvom vzduchu v prírodnom prostredí.

          • 🐠 Vitajte v našom podmorskom svete! 🌊

          • Deti z III. oddelenia ŠKD vytvorili veselé a farebné medúzky z papiera a papierových retiazok. Pri práci rozvíjali svoju kreativitu, jemnú motoriku a zmysel pre farebné kombinácie. Každá medúzka je originálna a svojimi pestrými farbami nám pripomína krásu a rozmanitosť podmorského sveta.

          • Úspech našej žiačky v environmentálnej súťaži

          • S radosťou oznamujeme, že naša žiačka Lucia Goralková z 8.A triedy získala ocenenie za účasť vo výzve „Staráme sa o vzťah Zem – Earth Skincare“, ktorú organizoval ÚKE SAV (Ústav krajinnej ekológie Slovenskej akadémie vied). Za svoju aktivitu, zodpovedný prístup k ochrane životného prostredia a záujem o environmentálne témy si prevzala certifikát a vecné ceny. Lucke srdečne blahoželáme k tomuto úspechu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Prajeme jej veľa ďalších úspechov a chuti zapájať sa do podobných projektov. Gratulujeme! Poďakovanie patrí aj p. uč. Mgr. M. Budošovej, ktorá svoju žačku prihlásila do súťaže.

          • Ocenenie žiakov vo výtvarnej súťaži „Môj deň v hasičskej zbrojnici“

          • Teší nás, že naši žiaci boli úspešní vo výtvarnej súťaži „Môj deň v hasičskej zbrojnici“, ktorú organizuje Územná organizácia Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky. Cieľom súťaže je priblížiť deťom prácu hasičov a rozvíjať ich kreativitu prostredníctvom výtvarného prejavu. Odbornú porotu zaujali výtvarné práce žiakov: Emky Kotulovej, Alexandry Samcovej, Tobiasa Starchoňa, Amálky Turiakovej, Martinky Strýčkovej, Sebastiána Bukovana, Pavla Strýčka, Sebastiána Holazu, Petra Torčíka, Kristiána Marčáka, Patrika Krištofíka a Lucky Heglasovej. Žiak Matúš Badžgoň z 5.A triedy získal I. miesto v literárnej súťaži na túto istú tému. K tomuto krásnemu úspechu im všetkým srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

          • Olympijský deň v Trstenej

          • Dňa 22. 6. 2026 sa v elokovanom pracovisku v Trstenej konal Olympijský deň. Tento deň žiaci začali hymnou, prečítaním sľubov rozhodcov, športovcov a spolu s pani učiteľkami si prešli všetky stanovištia. Disciplíny, ktoré ich čakali, boli prispôsobené veku, zamerané na vytrvalosť, rýchlosť ale aj obratnosť. Na záver boli ocenení najlepší z tried, ale ani ostatní neodišli naprázdno. Celý deň sa niesol v duchu fairplay, deti si deň naplno užili. 

          • Deň otcov vo IV. odd. ŠKD

          • Deň otcov dnes slávime s úsmevom v tvári,

            pre Rada, Lukáša – hrdinov v každej práci i chvíli.

            Pavol a Marek nech dnes oddych v srdci majú,

            Tomáš a Vladimír nech si chvíľu pre seba dajú.

            Ľudovít s Petrom nech pocítia vďaku vrúcnu,

            Michal a Jozef nech majú náladu slávnostnú.

            Ladislav s Františkom – otcovia s veľkým srdcom,

            čo stoja pri nás pevným, láskavým krokom.

            Pre všetkých otcov dnes patrí táto chvíľa,

            nech radosť, pokoj a láska ich životy silia.

          • Tvorivá činnosť II. odd. ŠKD

          • Deti z II. oddelenia ŠKD strávili príjemné popoludnia tvorivými činnosťami. Na tričká maľovali krásne farebné motívy podľa vlastnej fantázie a vytvorili tak originálne diela. Pri príležitosti Dňa otcov zároveň pripravili aj malé darčeky pre svojich oteckov, ktoré vyrobili s láskou a radosťou. Veríme, že svojimi výrobkami potešili a vyčarili úsmev na tvári každému oteckovi

          • Turistická vychádzka I.- IV. odd. ŠKD

          • Deti zo ŠKD sa zúčastnili dňa 17.6. spolu s p. vychovávateľkami turistickej vychádzky na vyhliadkovú vežu na vrchu Bukovina v Turzovke. Počas príjemnej prechádzky si užili krásnu prírodu, čerstvý vzduch a spoločne strávili čas v príjemnej atmosfére. Cestou pozorovali okolitú krajinu, rozprávali sa o prírode a zdolávali turistickú trasu s dobrou náladou. Na vrchole nás čakal krásny výhľad na mesto Turzovka a na obzore sa hrdo týčila česká Lysá hora, ktorú deti s nadšením pozorovali cez ďalekohľad priamo z veže. Počas výletu sme sa zastavili na Chate Bukovina, kde si deti mohli kúpiť drobné občerstvenie. S radosťou si pochutnali na nanukoch, kofole, džúsoch a ďalších obľúbených pochutinách. Po krátkom oddychu sme pokračovali na vlakovú stanicu. Výlet bol pre deti pekným zážitkom a zároveň prispel k podpore zdravého životného štýlu, rozvoju turistických zručností a budovaniu pozitívneho vzťahu k prírode. 

          • Deň otcov

          • Deti z lll. oddelenia ŠKD s láskou vytvorili pre svojich oteckov malé darčeky ku Dňu otcov. Prajeme všetkým oteckom krásny sviatok plný radosti, úsmevov a spoločných chvíľ! 

          • 📚🏃‍♂️ Keď sa dejepis stretne s behom

          • Na záver školského roka si piataci zopakovali učivo trochu netradične. Namiesto sedenia v laviciach vyrazili spolu s p. uč. Mgr. M. Serafínovou na bežecký ovál. Každý žiak si vytiahol dejepisnú otázku a mal jedno koliečko na to, aby si počas behu premyslel správnu odpoveď, pokiaľ ju nevedel hneď. Niektorí bežali ako poslovia v staroveku, iní premýšľali tak usilovne, že skoro zabudli bežať. Na trati sa miešali historické udalosti, mená objavitelov, aj otázky typu: „Ja to určite viem, len si neviem spomenúť!“ Piataci si tak precvičili nielen svoje vedomosti z dejepisu, ale aj kondíciu. Ukázalo sa, že pri pohybe sa učí lepšie a opakovanie nemusí byť vôbec nudné. Atmosféra bola plná súťaživosti a dobrej nálady. Dejepis v pohybe nám ukázal, že za vedomosťami sa niekedy oplatí aj trochu pobehnúť. A ak niekto nepoznal odpoveď, aspoň si zlepšil kondíciu na prázdniny! :)

          • Po stopách mäsožravej rastlinky až ku kamenným guliam z treťohôr

          • Žiaci 9. ročníka sa v slnečný utorok vybrali spoznávať naše malebné Kysuce. Ich cieľom bola mestská časť Milošová, kde sa ukrýva naša vzácna prírodná pamiatka - Kamenné gule Megoňky. Ich cesta smerovala autobusom cez Čadcu do Milošovej. Počas prechádzky obdivovali krásne rozkvitnuté, slnkom zaliate lúky v okolí Milošovského rybníka a už po ceste im bolo poriadne veselo a do spevu. Po príchode ku guliam ich čakala jedna úloha. Mali hľadať miesta výskytu chránenej mäsožravej rastlinky, rosičky okrúhlolistej. Žiaľ, keďže bola všade na okolí vysoká tráva, ani jednej skupinke sa túto nenápadnú rastlinku nájsť nepodarilo. Keď sa ozvali prázdne žalúdky, chlapci pohotovo založili oheň a mohla začať opekačka. Rozvoniavalo to široko-ďaleko a neodolal žiaden hladoš. Potom sa spokojní rozbehli preskúmať záhadné gule a celé okolie. Dopoludnie si spestrili loptovými hrami, hudbou a smiechom. Na spiatočnej ceste ich čakala nenáročná túra smerom do Rakovej, časť Korcháň. Vzhľadom na priam ukážkové počasie si tento malý únik od školskej rutiny naplno užili. Pedagogický sprievod a dozor im robili p. uč. Mgr. M. Pohančeníková a Mgr. L. Kučáková.

          • Zlatá Praha, 22 500 krokov v nohách a veľkolepé finále tohtoročných školských výletov!

          • Naši ôsmaci zavŕšili tohtoročnú sériu výletov naozaj vo veľkom štýle. Celodenný maratón odštartovali s p. uč. Mgr. F. Nezvalom, Mgr. J. Smažákovou a Mgr. L. Kotulovou na ikonickom Václavskom námestí, odkiaľ ich kroky viedli romantickým nábrežím Vltavy priamo ku Karlovmu mostu. Odtiaľ žiaci vystúpali až na majestátny Pražský hrad a pokochali sa Katedrálou sv. Víta. Komu by sa však zdalo, že to stačí, ten bol na omyle –  ďalším cieľom bol vrch Petřín. Na samotný vrchol rozhľadne sa nakoniec vyšplhali len tí najodvážnejší, no výhľad stál za každú kvapku potu! Cestou späť historickými uličkami stihli ôsmaci obdivovať slávny Orloj aj Prašnú bránu a pred dlhou cestou domov padol viac než vhod zaslúžený rozchod v nákupnom centre Palladium. Domov sa v zdraví vrátili po neuveriteľných 17 hodinách a vyše 22-tisíc krokoch – totálne zničení, s boľavými nohami, no so zážitkami, na ktoré budú spomínať ešte veľmi dlho.

          • Siedmaci splavovali Oravu

          • Tohtoročný koncoročný výlet našich siedmakov stál naozaj za to a nuda nedostala žiadnu šancu. Hneď dopoludnia decká naskákali do raftov pod vedením p. uč. Mgr. L. Kotulovej, Mgr. J. Smažákovej, Mgr. A. Poljakovej a odhodlane skrotili rieku Oravu. Na vode museli makať ako jeden tím, vlnám nedali žiadnu šancu a popritom si užili kopec smiechu. Po skvelom vodnom výkone ich čakala zaslúžená odmena v podobe rozchodu v Ružomberku, kde padla vhod dobrá zmrzlina a nákup suvenírov. Skutočná skúška odvahy však prišla až popoludní v Tarzánii Hrabovo. Náročné prekážky vysoko medzi stromami dokonale preverili ich koordináciu, silu aj logiku, viacerí ukázali, že strach z výšok ich nezastaví. Domov sa síce vrátili totálne zničení a unavení, no s obrovským úsmevom a zážitkami, na ktoré budú spomínať ešte veľmi dlho.

    • Kontakty

      • Základná škola Milana Mravca
      • 0414341513, 0908 059 882
      • Raková 950
        023 51
        Slovakia
      • 17066867
      • 2020552050
    • Prihlásenie