• Poriadok v PC učebni

• AKO SA SPRÁVAŤ V UČEBNI INFORMATIKY

Žiak má právo:

1. so súhlasom vyučujúceho využívať všetky nainštalované hardvérové zariadenia – tlačiť na tlačiarni je dovolené len textové (nie obrazové) materiály súvisiace s vyučovaním s
          2. so súhlasom vyučujúceho používať nainštalované softvérové vybavenie
          3. so súhlasom vyučujúceho a surfovať na internete
          4. po dohode s pedagogickým dozorom využívať zariadenia mimo vyučovania (napr. na krúžku, triednickej hodine,...)

Žiak je povinný:

1. počas vyučovacích hodín sedieť vždy za tým istým počítačom postupovať podľa pokynov vyučujúceho (je zakázané zapínať počítač, prihlasovať sa, používať programy typu ICQ, surfovať na internete bez jeho súhlasu)
          2. dodržiavať pravidlá netikety
          3. používať nezavírené médiá (diskety, USB kľúče, CD, DVD) a webstránky, okamžite prerušiť prácu s médiom resp. s webstránkou, na ktorej antivírusový systém detekoval vírus
          4. šetrne sa správať k zariadeniu učební informatiky (pri písaní poznámok odsunúť klávesnicu a myš nabok, neťahať násilne káble,...)
          5. vchádzať do učební v prezuvkách, s čistými rukami a s pomôckami podľa pokynov vyučujúceho (je zakázané prinášať do učebne predmety, ktoré priamo nesúvisia s vyučovaním resp. s prácou na počítači)
          6. počas prestávok sa zdržiavať mimo učební informatiky (pokiaľ vyučujúci nepovolí výnimku)
          7. každú poruchu, chybu, prípadne neúplnosť pracoviska, takisto ako aj akúkoľvek nevoľnosť svoju resp. svojho spolužiaka hlásiť vyučujúcemu (Nenahlásené poškodenie sa bude chápať ako úmyselne spôsobené.)
          8. po skončení práce uviesť pracovisko do pôvodného stavu

Žiakom je zakázané:

1. bez súhlasu vyučujúceho svojvoľne vstupovať do učebne informatiky
          2. bez súhlasu vyučujúceho v učebni stáť, resp. prechádzať sa
          3. akokoľvek zasahovať do systémového disku (C:\), pokúšať sa prelomiť ochranu OS na pracovných staniciach a na serveri
          4. vypínať rezidentnú antivírusovú ochranu bez súhlasu vyučujúceho
          5. inštalovať akýkoľvek softvér resp. meniť nastavenia nainštalovaného softvéru bez súhlasu vyučujúceho
          6. svojvoľne premiestňovať zariadenia v miestnosti
          7. akokoľvek manipulovať s prívodmi elektrickej energie resp. odpájať zariadenia od elektriny
          8. hrať hry, chatovať s neznámymi ľuďmi (pokiaľ vyučujúci kvôli výučbe nepovolí výnimku)
          9. prenášať cez sieť "nevhodné" súbory (nelegálne kópie dát, dáta porušujúce autorský alebo iný zákon, ...)
          10.  jesť, piť, znečisťovať pracovisko (napr. kresliť prstom po obrazovke)

Žiak preberá zodpovednosť za škody vzniknuté nedbanlivou manipuláciou alebo úmyselným poškodením zariadenia.

Porušenie týchto pravidiel sa klasifikuje ako porušenie školského poriadku.