• 8. apríla sa konala v našej telocvični kvalifikácia do okresného kola vo vybíjanej. Družstvu našich dievčat sa veľmi darilo a získali prvenstvo, ktoré ich posunulo do boja o umiestnenie v okresnom kole. Zápasy 4 víťazných družstiev sa odohrali opäť v našej telocvični v piatok 19.4. Naše dievčatá predviedli krásnu hru a podarilo sa im zdolať všetky súperky. Stali sa jednoznačnými víťazkami! Obrovskú radosť z I. miesta, získaného pohára i diplomu p
    • Hovorme o jedle
    • Čistejšia Raková

• Finálový florbalový turnaj

5. 10. 2023

V stredu 4.10. sa v našej telocvični uskutočnil finálový florbalový turnaj. Po odohratí jednotlivých zápasov sme v rámci Európskeho týždňa športu skončili celkovo na 4. mieste. Hráčom nášho zmiešaného družstva blahoželáme!!! Na zápasy ich pripravoval p. uč. Mgr. M. Dúžik.

• Turistika v ŠKD

5. 10. 2023

Pekné slnečné počasie využili naplno p. vychovávateľky a deti v ŠKD. V piatok 29.9. sa vybrali na turistickú vychádzku smerom na Vartovku. Počas cesty vládla dobrá nálada, nechýbali úsmevy a džavot detí. Všetci si toto výnimočné popoludnie naplno užili. Chválime za zvládnutie dlhej trasy :).

• Staráme sa o opustené zvieratká

5. 10. 2023

V prvom októbrovom týždni bola v škole vyhlásená zbierka potravy pre opustené zvieratká. Akciu pri príležitosti svetového dňa zvierat organizovala p. koordinátorka finančnej gramotnosti v našej škole Mgr. M. Bzdilíková. Žiaci štedro prispeli rôznymi zvieracími maškrtami, ktoré p. učiteľka odvezie do útulku pre opustené zvieratká. Ďakujeme za zapojenie sa :)).

• Jazykoví bádatelia

5. 10. 2023

Posledný septembrový týždeň si žiaci 2. stupňa na hodinách anglického jazyka pripomenuli Európsky deň jazykov. Niesol sa v duchu jazykového bádania, ktoré sa začalo videokvízom s úlohami v podobe rébusov a symbolov zameraných na kultúrnu rozmanitosť európskych krajín. Pokračoval jazykovými hrami. Tie im umožnili otestovať svoju zdatnosť v rozoznávaní jazykov v písanej a vyslovenej podobe, zároveň ich porovnať v rámci jazykových rodín. A zatiaľ čo sa niektoré triedy pomocou pexesa zoznámili s gréckou abecedou, iné pomocou vtipného videa zistili, že len poznať jazyk nestačí, ale je tiež dôležité mať na pamäti zvyky pri stretnutí, ktoré sa naprieč kultúrami líšia a ich neznalosť môže viesť k nechceným situáciám. Aktivity pre žiakov pripravila p. uč. ANJ Mgr. A. Penney.

• Deň mlieka v Trstenej

3. 10. 2023

Dňa 27. septembra sme si pripomenuli peknú akciu v elokovanom pracovisku v Trstenej - Deň mlieka v školách. Deti si v tento deň obliekli biele tričká, doniesli mliečne výrobky na desiatu, priniesli si aj prázdne obaly z mliečnych výrobkov. Spoločne si všetci pozreli prezentáciu, štvrtáci si pre mladších žiakov pripravili milý program - s názvom: Poznáš mliečne výrobky?. Na záver vytvorili plagát, ktorý zdobí chodbu. Chválime žiakov za ich aktivitu!

3. 10. 2023

Takže náš Európsky deň jazykov sme si užili a zažili:)) v triede siedmakov, šiestakov a piatakov. Aktivity sme robili v závislosti od veku žiakov. Tí starší sa dozvedeli o veľkej jazykovej rodine; robili zábavný kvíz; vypočuli si pískací jazyk Silbo; hľadali rozdiely medzi správami o počasí v maďarčine a fínštine; naučili sa; čo používajú Gréci namiesto otáznika; ktoré je druhé najväčšie frankofónne mesto na svete (vo Francúzsku to nie je:))); či ktorý európsky jazyk používa zásadu: Píš ako počuješ (a nie je to slovenčina :))).

• Deviatacký outfit

1. 10. 2023

Ako to už býva zvykom, deviataci si zvyknú zabezpečiť na začiatku svojho posledného šk. roka v ZŠ tzv. absolventské mikiny. Vraj nebol problém v oboch kolektívoch dohodnúť sa na farbe či obsahu, čo je chvályhodné. Milí deviataci, nech sa v nich dobre cítite a zodpovedne si ten posledný rok u nás "užijete" :).

• S kamarátkou energiou

1. 10. 2023

Dňa 25. 9. 2023 žiaci tried 4.A, 4.B. a 6.A, 6.B. zažili nezvyčajné vyučovanie. Zúčastnili sa náučno - zábavného podujatia S kamarátkou energiou pre deti a mládež pripravený Slovenskou inovačnou energetickou agentúrou (SIEA), ktorá spadá pod Ministerstvo hospodárstva SR. Celé podujatie sa venovalo energiám, zdrojom energie a jej efektívnemu využitiu. Celým programom žiakov sprevádzala teta Eta (Zuzana Haasová).

25. 9. 2023

Dňa 19. septembra (v elokovanom pracovisku v Trstenej) a 21. septembra (v hlavnej budove) sa konala zbierka s názvom Biela pastelka. Je to zbierka, ktorá pomáha zlepšiť život nevidiacich ľudí. Naši žiaci s radosťou a ochotou prispeli, aby pomohli týmto ľuďom. Ako sa hovorí, radosť rozdávaním rastie. Ďakujeme milí rodičia, že s nami podporujete správnu vec.

• Beh SNP

14. 9. 2023

V piatok 8.9. sa konala v obci Staškov športová súťaž s názvom Beh SNP, na ktorej sa zúčastnilo aj družstvo našej školy. Žiaci získali vo svojich kategóriách pekné umiestnenia:

I. miesto Jakub Časnocha 6.A

II. miesto Nelka Čišecká 9.B

III. miesto Natálka Brošová 9.A

Žiakov na súťaž sprevádzala p. uč. Mgr. M. Cudráková a nielen ona sa tešila z úspechov žiakov.

• Ani počas prázdnin sme nelenili :)

6. 9. 2023

Počas leta sa nám podarilo v spolupráci s OKVS a stavebninami K-store znížiť strop v triede v elokovanom pracovisku, čo prispeje k zlepšeniu podmienok na výučbu v tejto budove. Učebňa fyziky v hlavnej budove prešla tiež modernizáciou a na chodbe na spodnom podlaží pribudol nový čitateľský kútik. Chceme sa všetkým zúčastneným osobám a spoločnostiam veľmi pekne poďakovať, že nám i týmto spôsobom pomohli posunúť sa k lepšiemu.

• Centrum voľného času Raková
      • Obec Raková