• Spoločné prepojenie skúseností

Konečný užívateľ: Základná škola Milana Mravca

HCP: Základní škola a Mateřská škola stará Ves nad Ondřejnicí

Doba realizácie malého projektu: 11/2018 – 05/2019

Slovenská škola  -  Základná škola Milana Mravca v Rakovej vypracovala a zrealizovala projekt pod názvom Spoločné prepojenie skúseností. Tento projekt bol zameraný na výmenu skúseností v oblastiach: extrémizmus, ľudské práva a ekológia. Výmena prebehla na úrovni žiakov aj pedagógov počas dvoch stretnutí. Prvé stretnutie bola zamerané na tému extrémizmus a ľudské práva a druhé realizované v Čechách na tému ekológia. Prvé stretnutie v Korni na Slovensku trvalo dva dni a počas týchto dní deti a učitelia absolvovali prednášky, workshopy, besedy na už spomenuté témy a nadviazali sociálne kontakty. Druhé stretnutie sa konalo v Českej republike, kde žiaci navštívili partnerskú školu v Starej Vsi nad Ondřejnicí, tam ich čakalo  ekolologické doobedie a v neskorších popoludňajších hodinách sa žiaci zúčastnili exkurzie v podniku v OZO /odvoz a spracování odpadu/ Ostrava. Tam si žiaci vypočuli prednášku o spracovaní a triedení odpadu v ich spoločnosti a učitelia absolvovali exkurziu po spoločnosti OZO Ostrava.