• Prevádzkový poriadok, cenník, kontakt

• PREVÁDZKOVÝ PORIADOK TELOCVIČNE

PRI ZŠ MILANA MRAVCA

V záujme Vašej bezpečnosti a komfortu počas návštevy telocvične v Rakovej , Vás týmto žiadame, aby ste sa pred vstupom do športovej haly oboznámili s nasledovnými

informáciami .

Prevádzkový poriadok je vypracovaný v zmysle ustanovenia § 22 zákona NR SR č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia v znení neskorších predpisov a ustanovenia § 6 Vyhlášky MZ SR č. 525/2007 Z. z. o podrobnostiach o požiadavkách na telovýchovné a športové zariadenia.

Povinnosti návštevníkov :

Návštevník je oprávnený využívať priestory telocvične v čase podľa stanoveného rozvrhu alebo mimo tohto času po dohode s prevádzkovateľom, využívať šatňu, priestory na osobnú hygienu.

Využívať prevádzku telocvične  smie len osoba staršia ako 18 rokov, osoba mladšia smie tento druh služby využívať len so súhlasom svojho zákonného zástupcu alebo pod dohľadom učiteľa alebo trénera.

Návštevníci sú povinní správať sa tak, aby nedochádzalo k poškodeniu priestorov a zariadení telocvične, ani k ohrozeniu zdravia vlastného alebo zdravia iných športovcov.

Osoby v podnapitom stave a pod vplyvom akýchkoľvek omamných, alebo psychotropných látok, ako aj osoby v nečistom oblečení a zjavne nevhodnom oblečení, bez riadnej a čistej obuvi, ako aj osoby ktoré svojim správaním rušia, alebo obmedzujú iných návštevníkov telocvične v jeho riadnom užívaní nesmú využívať služby prevádzky telocvične. Prevádzkovateľ je oprávnený takéto osoby z areálu vykázať a vstup do telocvične im zakázať.

Zamestnanci telocvične k zabezpečeniu bezpečnosti a poriadku sú oprávnení kedykoľvek vyzvať osoby, ktoré svojim správaním rušia, alebo obmedzujú iných návštevníkov športového areálu v jeho riadnom užívaní, aby areál opustili. Návštevník je povinný danej výzve okamžite vyhovieť. Pokiaľ tak neurobí, môže byť z areálu vyvedený.

Športové aktivity vykonávajú návštevníci na vlastnú zodpovednosť. O svojich závažných ochoreniach sú klienti povinní oboznámiť učiteľov,  inštruktorov a trénerov vopred.

Osoby so zdravotným stavom, ktorý vylučuje bezpečne prevádzkovať športovú alebo fyzicky namáhavú činnosť vykonávajú športovú činnosť v prípade návštevy areálu na vlastné riziko a prevádzkovateľ za ich zdravotný stav a jeho akékoľvek zhoršenie nenesie žiadnu zodpovednosť.

Ďalšie povinnosti návštevníkov:

• dodržiavať otváracie hodiny
          • vstup do športovej haly majú len tí žiaci a hráči, ktorí majú tréningovú hodinu. Tí môžu prísť do objektu max. 10 minút pred tréningom a po tréningu sú povinní opustiť športovú  halu.
          • riadiť sa pokynmi učiteľov, personálu, prevádzkovateľa alebo trénerov
          • akúkoľvek poruchu zariadenia okamžite nahlásiť personálu
          • dbať o vlastnú bezpečnosť ako aj bezpečnosť ostatných cvičiacich. Vedenie prevádzky nenesie zodpovednosť za škody, poranenia, alebo úrazy, ktoré si spôsobili žiaci resp.

návštevníci vlastnou neopatrnosťou, alebo nedodržaním ustanovení prevádzkového poriadku alebo pokynov personálu.

• v celej prevádzke telocvične platí prísny zákaz fajčenia a manipulácie s otvoreným ohňom. Fajčenie v priestoroch je považované za správanie obmedzujúce iných klientov v jeho riadnom využívaní.
          • uschovávať osobné veci, šperky, mobilné telefóny a osobné doklady v uzamknutých šatniach
          • dodržiavať poriadok a čistotu, odpadky možno odhadzovať len do odpadkového koša.

V priestoroch telocvične je zakázané:

• užívať priestory spôsobom, ktorý ohrozuje bezpečnosť a zdravie návštevníkov,
          • poškodzovať a znečisťovať priestory, vybavenie a zariadenie areálu, hádzať akékoľvek predmety na hraciu plochu
          • vstup do priestorov telocvične s bicyklom alebo kolieskovými korčuľami
          • vstup na hraciu plochu bez  určenej športovej obuvi
          • vstup na hraciu plochu v čase upratovania
          • konzumovať alkoholické nápoje a iné omamné látky,
          • konzumovať potraviny okrem vyhradených priestorov
          • fajčiť v celom objekte zariadenia, manipulovať s otvoreným ohňom a chemikáliami,
          • vpúšťať a vodiť psov a mačky, resp. iné zvieratá.
          • vnášať a používať sklenené predmety (vrátane fliaš)
          • fotografovať alebo filmovať osoby bez ich súhlasu. Na fotografovanie, či filmovanie určené na komerčné účely a pre tlač je potrebné získať povolenie od vedúceho prevádzky
          • zasahovať do technického vybavenia telocvične, vstupovať do nepovolených priestorov

Do telocvične je zakázaný vstup osobám:

• so zdravotným stavom, ktorý vylučuje bezpečne prevádzkovať športovú, alebo fyzicky namáhavú činnosť,
          • v podnapitom stave,
          • pod vplyvom akýchkoľvek omamných alebo psychotropných látok,
          • v špinavom oblečení, alebo zjavne nevhodnom oblečení,
          • vzbudzujúcom verejné pohoršenie,
          • ktorým prevádzkovateľ udelil zákaz vstupu.

Pri zistení akýchkoľvek prejavov, ktoré sú v rozpore s uvedenými pravidlami , bude konkrétna osoba označená ako nežiadúca a bude jej zakázaný vstup do areálu telocvične.

Súčasťou tohto prevádzkového poriadku nie sú požiarne poplachové smernice , požiarny evakuačný plán a plán civilnej ochrany, ktoré sú vyhotovené osobitne. Tento prevádzkový poriadok je platný a účinný dňom jeho zverejnenia.

Časový rozpis telocvične

Športová činnosť zamestnanci ZŠ MM

Nohejbal

Cenník:

ZŠMM, CZŠ, ŠKD, CVČ a KRÚŽKY – ZDARMA DO 16:00 h.

OD 16,00 h. DO 21,00 h. POČAS TÝŽDŇA ZA KAŽDÚ HODINU - 20 EUR

POČAS VÍKENDOV KAŽDÁ DVOJHODINOVKA 40 EUR

Kontakt na správcu:

Tel. : 0907365966

V Rakovej, dňa 13.9. 2019

RAKOVÁ  04.09.2018

Táto stránka môže obsahovať základné informácie o Vašej škole, môžete si ju ľubovoľne meniť. Návod, ako tieto zmeny uskutočniť, nájdete tu: http://help.edupage.org/